niedziela, 29 grudnia 2013

10 fanpejdży, które wzbogacą twojego facebooka po świętach #2


Jeśli nie jesteście zadowoleni z otrzymanych pod choinkę prezentów, to łapcie coś ode mnie: 10 stron na facebooku, które zmienią Wasze życie. Nie żartuję - taką mają moc. Druga edycja zestawienia najmocniejszych fanpage'y w polskim internecie, niezależnie czy mają 200 czy 200 tysięcy fanów.


No więc jestem tutaj sobie. Kiedy Ty śpisz, siedzę na facebooku. Kiedy jesz obiad, jedziesz do pracy, myjesz się, jesteś na imprezie, pracujesz (ale tak naprawdę pracujesz), siedzisz w kinie, widzisz się z przyjaciółmi... ja też to robię, ale przy okazji z otwartym fejsem na telefonie. No dobra, nie zawsze, ale często ;)

Można więc śmiało powiedzieć, że trochę życia poświęciłem, żeby wybrać te fanpage'e. Korzystaj śmiało!

1. Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion
Cytaty, które dużo częściej wzruszają, niż powodują wzruszenie ramion. Do końca nawet nie wiem, jaki jest klucz doboru, ale byle kto się tu nie pojawi. Will Smith powiedział kiedyś, że czytanie książek jest kluczem na rozwiązanie wszelkich problemów, gdyż nie istnieje problem, który możesz mieć, a którego już ktoś wcześniej nie rozwiązał i nie napisał o tym książki. Jeśli nie macie czasu na przewertowanie wszystkich najważniejszych książek świata, to ten fanpage będzie taką małą ściągą, bo wyciąga z nich najbardziej wartościowe, inspirujące cycaty.
2. I Love FIT
Kiedyś zdążyłem już powiedzieć Paulinie, że trafi na tego bloga, bo stale mi imponuje Jej podejście. Czym sobie zasłużyła? Wzięła się za siebie i zamiast użalać się z powodu swojego wyglądu, postanowiła zacisnąć zęby i schudnąć. To takie łatwe i zarazem takie trudne. Aż ciężko uwierzyć, że miała kiedyś zwolnienie z wuefu. Super prowadzony fanpage, gdyż agreguje wpisy na blogu, Jej zdjęcia z instagrama z postępów walki o hot sylwetkę i motywujące obrazki z sieci. Od samego śledzenia już czuję, że chudnę. 

3. Zdania, których nigdy nie usłyszysz w Kreacji 
Profil właściwie martwy, ale tak zajebisty, że lubię do niego wracać. Jeśli jesteś z branży kreatywnej, to polecam codziennie odkrywanie po jednym statusie. Albo wszystkich naraz - kilkanaście minut permanentnego uśmiechu gwarantowane!
Przez kilka tygodni był to mój ulubiony profil na fejsie, bo mało który aż tak dobrze trafiał w sedno sprawy. Oddam część facebookowych znajomych za powrót do regularnego publikowania na tym fanpage'u.

4. MichałPasterski.pl
Fanpage'e coachingowe stanowią ważną część mojego codziennego feedu. Dobrze czasem poczytać kogoś mądrzejszego i zorientować się, że on w dwóch zdaniach daje ci rozwiązanie problemu, nad którym głowiłeś się kilka dni. Czasem daje tylko więcej pytań, ale w sumie prawdziwy rozwój osobisty jest wtedy, gdy sami dochodzimy do odpowiedzi, nie?
5. Maffashion
O ile fanpage Michała Pasterskiego mam zalajkowany z uwagi na wyższe wartości, to z Maff nie będę się krył - jestem facetem i jestem wzrokowcem, więc tak atrakcyjne bodźce oddziałują na mnie podwójnie. Jak wpadłem na Jej instagrama, to przez dwa dni scrollowałem w dół. Sporo tych zdjęć trafia również na fanpage, na którym w sumie mogłyby zostać jedynie fotki i linki do nowych wpisów na blogu.

6. I fucking love science
Miały być polskie strony, ale nie mogłem się powstrzymać. I fucking love science budzi mojego wewnętrznego nerda. Z tym fanpage'em jest trochę tak, że trzeba mieć tę żyłkę, która wepchała nas kiedyś do matfizu, na politechnikę albo powoduje, że oglądamy i śmiejemy się z wywodów Sheldona w Big Bang Theory. Wiedza w służbie humorowi.
7. Pijaru Koksu Blog
Uzależnia lepiej niż biały proszek, zwłaszcza tych, którzy odróżniają ATL od BTL-u. Chciał, żeby ten cykl był u Niego. Czasami mówię na Niego Pijaku Koksu, bo całkiem sprawnie nauczył wszystkich, że coś tam o whiskey wie i warto wysłać Mu butelkę przy pierwszej lepszej okazji, żeby zrobić sobie trochę buzzu wokół marki. A przede wszystkim jest świetnym źródłem różnych kampanii, do których akurat się nie dokopię. Żadna polska strona (prócz Get More Social) nie gromadzi tak dobrze marketingowego contentu.

8. Raczkowski na dziś
W banalnych, trywialnych i codziennych sytuacjach Marek Raczkowski znajduje ten element, który przedstawia tak, że nie sposób się nie uśmiechnąć pod nosem. Najwyższy poziom sztuki, bo rozbawiać posępnych i permanentnie zdołowanych Polaków to nie lada sztuka. Powinien dostać jakiś order czy coś.
9. Media społecznościowe by Nowak & Roguski [grupa]
Pierwsza myśl: autorytarne rządy na facebookowej grupie przez dwóch gości o nadzwyczaj dużym ego nie przyniosą nic dobrego. Potem jednak zerknąłem na same tematy i zaczęło mieć to sens. Przede wszystkim dlatego, że u Mikołaja i Artura głowy nie spełniają jedynie funkcji ozdobnej. Pierwsza grupa z hasłem "media społecznościowe", gdzie bez zażenowania można byłoby dodać obok jeszcze "merytorycznie".

10. Tomek Tomczyk [osoba do śledzenia]
Człowiek o najlepszych ripostach w polskim internecie. Dla niekumatych gbur i buc. Dla kumatych i znajomych człowiek, który do perfekcji opanował autokreację w polskim internecie. No i wrzuca zdjęcia cycków koleżanek. Warto go śledzić, chociaż pewnie i tak już to robicie.

Brakuje ci jakiejś strony? Czytam komentarze, więc umieść ją tam :)

3 komentarze:

 1. A już się ucieszyłam z oczyszczonego fb! Wszystko popsułeś!! ;-) Chociaż kilka stron/osób już i tak obserwuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. https://www.facebook.com/infodupeczki?fref=ts

  to jeszcze to ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. co prawda do żadnego z moich zestawień nie trafi, ale jestem świadom, że niektórzy lubią takie strony :)

  OdpowiedzUsuń